Obsługa Serwisowa i konserwacja wózków widłowych

Mitec Sp. z o.o oferuje serwisowanie wózków widłowych, badanie, naprawy i zarządzanie flotą na miejscu lub w naszym warsztacie. Jesteśmy Autoryzowanym Serwisem wózków widłowych oraz magazynowych UniCarriers, naprawiamy również inne marki oraz modele. Oferujemy szeroki zakres wysokiej jakości części zamiennych.

Obsługa serwisowa i konserwacja wózków widłowych

Usługi serwisu wózków widłowych — Mitec oferuje bezkonkurencyjne wsparcie na poziomie lokalnym, obsługę różnych marek i modeli, z obszernym magazynem części zamiennych i wykwalifikowanymi technikami serwisowymi.

Planowana konserwacja

Regularna, planowa konserwacja wózka widłowego przez naszych w pełni wykwalifikowanych serwisantów może zmniejszyć ogólne koszty eksploatacji o ponad 10%. Możemy zdiagnozować problemy, zanim staną się oczywiste, zmniejszając w ten sposób przestoje wózków i nieplanowane koszty. Uwzględniając wykorzystanie i środowisko, współpracujemy z Tobą w celu ustalenia prawidłowej częstotliwości planowanych wizyt konserwacyjnych.

Zaplanowane serwisowanie zgodnie z wymaganiami klienta

Nawiązując do planowanej konserwacji, Mitec sp. z o.o. będzie również współpracować z Tobą w celu opracowania planu, który będzie pasował do twoich potrzeb czasowych, takich jak wizyty rano lub po południu, określonego dnia lub tygodni w ciągu miesiąca, planując wizytę, aby zminimalizować zakłócenie użytkowania wózka widłowego.

Odpowiedź na awarię

Niestety, nawet przy planowanej konserwacji mogą zdarzyć się awarie ciężarówki, spowodowane awarią mechaniczną lub niewłaściwym użytkowaniem i nadużyciami. Mitec Sp. z o.o. szczyci się szybką reakcją na awarię. Wstępna diagnoza przez telefon ma kluczowe znaczenie dla ustalenia właściwej strategii do zastosowania, na przykład wysłanie specjalisty w hydraulice, upewnienie się, że część jest dostępna lub zorganizowanie krótkoterminowego wypożyczenia maszyny do tymczasowej wymiany podczas przeprowadzania napraw. Działania te są niezbędne, aby zapewnić, że urządzenie zostanie ponownie uruchomione i będzie gotowe do pracy w możliwie najkrótszym czasie.

serwis
Wszystko w konserwacji

Kontrola kosztów operacyjnych ma zasadnicze znaczenie dla sprawnego funkcjonowania firmy. Mitec Sp. z o.o. oferuje pakiet „Full Service”, który pozwala klientom, którzy posiadają lub dzierżawią własne maszyny, zarządzać miesięcznymi kosztami utrzymania. Powiązany z godzinami użytkowania pakiet jest konstruowany z uwzględnieniem wszystkich rutynowych i nieplanowanych kosztów konserwacji, z wyłączeniem uszkodzeń. Dodatkowymi usługami, które mogą zostać uwzględnione w budżecie w tym pakiecie, są opony i szczegółowe badanie.

Serwis baterii
Regeneracja baterii trakcyjnych
Baterie trakcyjne – regeneracja

Zakup  nowej baterii trakcyjnej jest poważną inwestycją finansową. Następuje  zazwyczaj w przypadku wyeksploatowania aktualnie używanej  baterii. Niejednokrotnie okazuje się jednak, że baterie trakcyjne  utraciły pojemność w skutek przestojów, zbyt głębokiego rozładowania,  lub po prostu niewłaściwej eksploatacji. Dobrym rozwiązaniem jest wówczas  „duży przegląd” regeneracyjny, który w zależności od stopnia  naturalnego zużycia pozwala odzyskać nawet do 70%-80% pojemności  znamionowej baterii.

 

Pełen zakres czynności konserwacyjnych wykonywanych podczas tzw.”dużego przeglądu”: 
 • – Pomiar gęstości elektrolitu ( i ewentualna korekta),
 • – Pomiar napięcia całej baterii, oraz napięcia na poszczególnych ogniwach,
 • – Ponowny pomiar napięcia baterii pod obciążeniem,
 • – Ładowanie odsiarczające,
 • – Próba pojemności baterii,
 • – Ekspertyza aktualnego stanu zużycia baterii,
 • – Weryfikacja stanu połączeń międzyogniwowych,
 • – Weryfikacja stanu przewodów wyprowadzenia baterii,
 • – Ocena stanu skrzyni bateryjnej i pomiar rezystancji izolacji,
 • – Diagnoza i naprawa uszkodzeń baterii

Serwis baterii

Serwis baterii trakcyjnych
Dobrze przeszkolony, profesjonalny i doskonale wyposażony serwis naszych produktów dostępny jest na terenie całej Polski.
Standardowy  czas reakcji serwisowej nie przekracza 24 godzin od momentu zgłoszenia.  Oferujemy pełen zakres usług – od diagnostyki, poprzez przeglądy  serwisowe i naprawy, na kompleksowym przygotowaniu i zarządzaniu  akumulatornią i flotą bateryjną.
Wyposażamy  akumulatorownie, realizujemy montaż stacji zasilania prądu stałego,  montaż systemów automatycznego ładowania baterii i uzupełniania wody.
Zakres standardowych usług serwisowych: Weryfikacja aktualnego stanu baterii oraz prostowników, Pełen zakres czynności konserwacyjnych i przeglądowych baterii, w tym:, Pomiar gęstości elektrolitu ( i ewentualna korekta), Pomiar napięcia całej baterii, oraz napięcia na poszczególnych ogniwach, Ponowny pomiar napięcia baterii pod obciążeniem, Ekspertyza aktualnego stanu zużycia baterii, Weryfikacja stanu połączeń międzyogniwowych,, Weryfikacja stanu przewodów wyprowadzenia baterii,, Ocena stanu skrzyni bateryjnej i pomiar rezystancji izolacji,, Diagnoza i naprawa uszkodzeń baterii, Doradztwo w zakresie optymalnych rozwiązań techniczno-eksploatacyjnych, Przystosowanie zespołów bateria-prostownik do zmiany natężenia pracy, oraz montaż dodatkowego wyposażenia do baterii trakcyjnych, Szkolenie w zakresie eksploatacji baterii, Szkolenie w zakresie procedur utylizacji odpadów niebezpiecznych (złomu akumulatorowego), Odbiór i utylizacja odpadów niebezpiecznych pokwitowane kartami przekazania odpadu.
Przegląd regeneracyjny wykonujemy w siedzibie firmy.
Średnie wyniki naprawy
W zależności od stanu pierwotnego i naturalnego zużycia baterii możliwe  jest odzyskanie sprawności na poziomie 70%-80% pojemności znamionowej.  Jest to bardzo dobry wynik zważywszy na niski (w stosunku do zakupu  nowej baterii) koszt wykonania takiej usługi.

Wymiana opon

W ramach serwisu wykonujemy wymianę opon dla wózków widłowych. Ich odpowiednia wymiana jest bardzo ważna z punktu widzenia bezpieczeństwa i poprawy wydajności na danej powierzchni. Właściwe dostosowanie do panujących warunków zapewnia najlepsze możliwe przyspieszenie i hamowanie dla każdego modelu wózka widłowego, a także zwiększa komfort użytkowania.

Posiadamy szereg rodzajów różnych opon na sprzedaż dla naszych klientów. Doradcy techniczni podpowiedzą jakie opony zyskają najlepszą efektywność na danym modelu i powierzchni pracy a także dobiorą szereg innych dodatków poprawiających pracę.

Montaż i sprzedaż opon
Części zamienne

OFERUJEMY:

 • – Profesjonalną i kompetentną obsługę.
 • – Szybką realizację zamówień na części nie będących w naszym posiadaniu.
 • – W przypadku braku towaru w, ekspresowe zamówienia towaru z magazynu NISSAN Forklift (w terminie do czterech dni roboczych).
 • – Dla stałych odbiorców bardzo atrakcyjny rabat (uzależniony od wysokości obrotów).


SPECJALNIE DLA WAS ZAJMUJEMY SIĘ REALIZACJĄ WSZELKICH ZAMÓWIEŃ NIETYPOWYCH I INDYWIDUALNYCH.

Sprzedajemy części zamienne w ramach serwisu

Przez dziesięciolecia inżynierowie Nissan sporządzili i dopracowali „Normę projektowania Nissan” — wyznacznik niezawodności Nissana — dzięki wiodącej w świecie wiedzy motoryzacyjnej w zakresie projektowania, badań i certyfikacji Oryginalnych Części Zamiennych Nissan.

Oryginalne części zamienne Nissan zostały zaprojektowane specjalnie do Twojego Nissana. Charakteryzują się one doskonałym dopasowaniem, a także niezawodnością, wytrzymałością i bezpieczeństwem, utrzymując jednakowo wysokie parametry w każdych warunkach.

Nissan Forklift rekomenduje, przeprowadzanie przeglądów i napraw wózków marki Nissan z wykorzystaniem oryginalnych części zamiennych Nissan.

Stosują ekologiczne, najnowocześniejsze wyposażenie, części i podzespoły, które zostały wyprodukowane specjalnie dla Nissana.

Dbamy o Twój Wózek tak samo jak Ty, możesz zatem być pewien, że prace przy wózku zostały wykonane przez naszych przeszkolonych specjalistów, zapewniając Ci „spokojną głowę”.

WSZYSTKIE ORYGINALNE CZĘŚCI NISSAN SĄ OBJĘTE ROCZNĄ GWARANCJĄ.

W dziale części, oferujemy Państwu pełen asortyment oryginalnych części i akcesoriów do wszystkich typów wózków NISSAN FORKLIFT.

PONADTO:

 • – Pełen asortyment płynów takich marek jak: Shell, Castrol, Mobil.
 • – Pełna oferta opon wszystkich wiodących producentów świata.
 • – Części zamienne do innych marek wózków.

Dysponujemy magazynem, uzupełniamy na bieżąco dostawami z magazynu NISSAN Forklift.

Transport wózków

Firma Mitec Sp. z. o. o. oferuje pełną obsługę transportu wózków widłowych oraz innych maszyn.
Oferujemy przewóz wózków widłowych, maszyn i urządzeń budowlanych przystosowaną do tych celów lawetą  Oferujemy również kompleksowe usługi rozładunku towaru wózkiem widłowym (przywozimy wózek i operatora i rozładujemy Twój towar). Prowadzimy również wynajmy wózków widłowych długoterminowe i krótkoterminowe.
Usługi transportowe