nagroda IFOY
Nagroda IFOY dla TX-3
1344 0

UniCarriers ponownie wygrywa IFOY: Elektryczny 3-kołowy wózek widłowy z przeciwwagą UniCarriers TX3 zdobył pierwsze miejsce w kategorii wózków widłowych z przeciwwagą podczas tegorocznego konkursu International Intralogistics and Forklift Truck of the Year (IFOY). W obszernych testach praktycznych i ocenie jury IFOY złożonego z 27 międzynarodowych dziennikarzy branżowych, wózek TX3 pokonał konkurencję. W dniu 26 kwietnia, nagroda IFOY 2019 została zaprezentowana w wiedeńskim Hofburgu. UniCarriers TX3 jest drugim modelem UniCarriers, który otrzymał tę prestiżową nagrodę.

Zoptymalizowana widoczność, doskonałe elektryczne sterowanie i wiele przemyślanych szczegółów – to wnioski testerów IFOY które później znalazły uznanie jury ekspertów IFOY. Rada sędziów, złożona z doświadczonych dziennikarzy specjalistycznych z całego świata, była całkowicie przekonana do wózka UniCarriers TX3 oraz jego ergonomicznych i bezpiecznych funkcji. Nagrodę odebrał Jonas Tornerefelt, Wiceprezes ds. Sprzedaży i Marketingu w UniCarriers Europe: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasz TX3 zrobił wrażenie na testerach i jury IFOY. Dowodzi to po raz kolejny, że nasza koncentracja na ergonomii i bezpieczeństwie jest przekonująca na europejskim rynku wózków widłowych”. UniCarriers zdobył już nagrodę IFOY w 2015 roku, był to wózek magazynowy z obrotową karetką wideł TERGO URS. Hybryda wózka VNA i Reach Truck zwyciężyła w kategorii Wyposażenia Magazynowego.

Ergonomiczne cechy i doskonała widoczność przekonały jury IFOY

Seria TX3 obejmuje wózki widłowe z przeciwwagą o udźwigu od 1,25 do 2 ton i wysokości podnoszenia do 7 metrów. W marcu testerzy IFOY poddali model TX3 oraz pozostałych konkurentów serii praktycznych testów, oceniając przede wszystkim innowacyjność pojazdów.

Ergonomiczne cechy TX3 były szczególnie godne uwagi, przede wszystkim pływający podłokietnik z mini kierownicą dla naturalnej postawy. Zgodnie z wynikami testu to rozwiązanie może mieć pozytywny wpływ na zdrowie operatorów podczas pracy ciągłej. To wzmacnia wieloletnią zasadę UniCarriers, że operator jest w centrum uwagi.

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, testerzy podkreślili unikalne na rynku okienka w panelu przednim. Dzięki nim UniCarriers poprawia widoczność końcówek wideł i przednich narożników ładunku w celu precyzyjnego i bezpiecznego przenoszenia towarów. Cała konstrukcja podwozia i masztu opiera się na koncepcji ProVision UniCarriers, która zapewnia panoramiczny widok 360° podczas jazdy. Według testerów IFOY, UniCarriers TX3 jest również wygodny, bezpieczny i łatwy w obsłudze dzięki takim szczegółom, jak niski stopień wejścia i elektryczny automatyczny hamulec – w skrócie: „bardzo dobrze skonstruowany”, jak mówi raport z testów IFOY.

TX3 otrzymał już nagrodę Red Dot Design 2018 za szczególne połączenie wzornictwa i funkcjonalności, a dzięki nagrodzie IFOY 2019 kontynuuje swoją historię sukcesu.
Grupa UniCarriers powstała w wyniku połączenia działów wózków widłowych Nissan Motors Co., Ltd. i Hitachi Construction Machinery Co., Ltd. oraz Innovation Network Corporation of Japan (INCJ). Powołanie grupy i jej bardzo duże dofinansowanie z rządowego programu innowacyjnego miało na celu zwiększenie znaczenia i udziału w globalnym rynku japońskich producentów.