MitecForKlift
Przejdź do treści

Menu główne:

Usługi
Wynajem wózków widłowych
Wynajem

Firma Mitec Sp. z. o. o. oferuje profesjonalny wynajem wózków w systemie fullserwis na okres od 1 dnia do 5 lat w zależności od potrzeb klienta.

Wzrost gospodarczy stał się przyczyną ogólnego zapotrzebowania na wózki widłowe. Dlatego zamiast kosztownego zakupu wózka, bardziej opłaca się jego wynajem. Wynajem pozwala producentom skupić się na swojej podstawowej działalności. Poza tym wynajem daje większą elastyczność doboru rodzajów wózków do potrzeb w jakimś okresie czasu. Wynajmujący w ramach umowy ma pewność sprawności sprzętu. Nie ma konieczności utrzymywania służb dozoru technicznego. Dominuje wynajem wszystkich wózków dostępnych na naszej liście wózków używanych, z pełną obsługą serwisową oraz z operatorem. Oferujemy również obsługę w zakresie odbioru wózków widłowych przez Urząd Dozoru Technicznego.

Aktualnie nasza firma umożliwia wynajem krótko oraz długo terminowy. Wynajem długoterminowy nie powoduje kosztów w firmie związanych z zakupem nowego wózka . Istnieje możliwość wynajmu długoterminowego 3 – 5 letniego uwzględniający pełny serwis ( wraz z wymianą opon). Wynajmy długoterminowe realizowane są wózkami nowymi. Po okresie wynajmu istnieje możliwość wykupu wózka, lub zwrot i otrzymanie nowego wózka na kolejne 3 - 5 lat.
Serwis wózków widłowych
Serwis

Firma Mitec Sp. z. o. o. oferuje pełną obsługę wózków widłowych w tym naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Umożliwiamy wybranie usługi „Fullservice", która przenosi odpowiedzialność za stan techniczny wózków widłowych na nasz serwis. Od tej pory to my troszczymy się o utrzymanie wszystkich wózków widłowych w należytej kondycji. W ramach miesięcznej opłaty gwarantujemy regularne przeglądy wózków widłowych, naprawy uszkodzeń powstałych podczas normalnej eksploatacji wózka, dostawę i montaż oryginalnych części zamiennych; regularną wymianę oleju hydraulicznego, pokrycie kosztów dojazdu technika, ewentualnie dostawę i wymianę kół, rolek i bandaży.Oferujemy również serwis na żądanie dostępny 24h/dobę. Nasz serwis sprawia, że odpowiednio przeszkolony i doświadczony pracownik serwisu, wyposażony w mobilny warsztat, jest do Państwa dyspozycji w ciągu kilku godzin od momentu zgłoszenia awarii wózka. Dysponując zestawem specjalistycznych narzędzi oraz pakietem podstawowych części zamiennych, gwarantuje fachową obsługę i błyskawiczną naprawę urządzenia. Ponadto umożliwiamy naszym klientom regenerację podzespołów elektronicznych, płyt sterujących, prostowników oraz większości elektroniki, dzięki czemu nasi klienci mają możliwość zminimalizowania kosztów, które w przypadku wymiany uszkodzonego podzespołu na nowy są bardzo wysokie i niejednokrotnie mało opłacalne w przypadku starszego sprzętu. Istnieje możliwość wysłania do nas uszkodzonego podzespołu w celu zdiagnozowania usterki oraz określenia kosztów jak i czasu naprawy.

Zajmujemy się sprzedażą i montażem opon, felg oraz rolek do wózków widlowych i pojazdów wolnobieżnych. Doradzamy w wyborze odpowiedniego ogumienia, dostosowanego do warunków pracy pojazdu. Opony pneumatyczne i pełne superelastyczne koncernów Continental, Solideal, Trelleborg, Armour, Cargomaster, Liftguard
Outsourcing
Outsourcing

Firma Mitec Sp. z. o. o. oferuje profesjonalny outsorucing firmowy, który odciąży kwestie finansowe firmy.

Outsourcing sprawia, iż wiele procesów w firmie przebiega sprawniej i przy mniejszych nakładach. Oszczędności z tytułu powierzenia Mitec pełnej odpowiedzialności za logistykę wewnątrz zakładową sięgają nawet 30-40%. Proponujemy klientom usługę outsourcingu wózków widłowych. Outsourcingowy model zarządzania pozwala na rozwiązywanie niektórych problemów będących „poza kontrolą”, możliwość korzystania z zasobów niedostępnych wewnątrz firmy, redukcję kosztów operacyjnych oraz ich lepszą kontrolę, a także uwolnienie kapitału.

W ramach usługi outsourcingu wózków widłowych Mitec oferuje przede wszystkim przejęcie zarządzania flotą wózków widłowych eksploatowanych przez Klienta, przewidywalny koszt miesięczny, odkupienie wózków od Klienta oraz optymalizację i odnowienie parku maszyn, gwarancję zachowania dyspozycyjności wózków (ciągłości pracy) poprzez dostępność wózków zastępczych, pełną obsługę serwisową, prowadzenie dokumentacji i procedur wynikających z przepisów Urzędu Dozoru Technicznego, gospodarkę odpadami (np. zużyte opony, smary, oleje itp.), zapewnienie operatorów maszyn oraz zarządzanie nimi oraz dostawę paliwa.
Każda oferta outsourcingowa jest przygotowywana indywidualnie w odpowiedzi na wymagania Klienta. Zawierane kontrakty są umowami długoterminowymi, podpisywanymi na czas określony. Przygotowana oferta jest poprzedzone wnikliwym audytem warunków pracy wózków oraz możliwościami wprowadzenia optymalizacji w zakresie ilości pracujących maszyn.
Usługi transportowe
Transport wózków

Firma Mitec Sp. z. o. o. oferuje pełną obsługę transportu wózków widłowych oraz innyc maszyn.

Oferujemy przewóz wózków widłowych, maszyn i urządzeń budowlanych przystosowaną do tych celów lawetą  Oferujemy również kompleksowe usługi rozładunku towaru wózkiem widłowym (przywozimy wózek i operatora i rozładujemy Twój towar). Prowadzimy również wynajmy wózków widłowych długoterminowe i krótkoterminowe.
Serwis baterii

Serwis baterii trakcyjnych
Dobrze przeszkolony, profesjonalny i doskonale wyposażony serwis naszych produktów dostępny jest na terenie całej Polski.
Standardowy  czas reakcji serwisowej nie przekracza 24 godzin od momentu zgłoszenia.  Oferujemy pełen zakres usług – od diagnostyki, poprzez przeglądy  serwisowe i naprawy, na kompleksowym przygotowaniu i zarządzaniu  akumulatornią i flotą bateryjną.
Wyposażamy  akumulatorownie, realizujemy montaż stacji zasilania prądu stałego,  montaż systemów automatycznego ładowania baterii i uzupełniania wody.
Zakres standardowych usług serwisowych: Weryfikacja aktualnego stanu baterii oraz prostowników, Pełen zakres czynności konserwacyjnych i przeglądowych baterii, w tym:, Pomiar gęstości elektrolitu ( i ewentualna korekta), Pomiar napięcia całej baterii, oraz napięcia na poszczególnych ogniwach, Ponowny pomiar napięcia baterii pod obciążeniem, Ekspertyza aktualnego stanu zużycia baterii, Weryfikacja stanu połączeń międzyogniwowych,, Weryfikacja stanu przewodów wyprowadzenia baterii,, Ocena stanu skrzyni bateryjnej i pomiar rezystancji izolacji,, Diagnoza i naprawa uszkodzeń baterii, Doradztwo w zakresie optymalnych rozwiązań techniczno-eksploatacyjnych, Przystosowanie zespołów bateria-prostownik do zmiany natężenia pracy, oraz montaż dodatkowego wyposażenia do baterii trakcyjnych, Szkolenie w zakresie eksploatacji baterii, Szkolenie w zakresie procedur utylizacji odpadów niebezpiecznych (złomu akumulatorowego), Odbiór i utylizacja odpadów niebezpiecznych pokwitowane kartami przekazania odpadu.

Regeneracja baterii trakcyjnych
Baterie trakcyjne – regeneracja
Zakup  nowej baterii trakcyjnej jest poważną inwestycją finansową. Następuje  zazwyczaj w przypadku wyeksploatowania aktualnie używanej  baterii. Niejednokrotnie okazuje się jednak, że baterie trakcyjne  utraciły pojemność w skutek przestojów, zbyt głębokiego rozładowania,  lub po prostu niewłaściwej eksploatacji. Dobrym rowiązaniem jest wówczas  „duży przegląd” regeneracyjny, który w zależności od stopnia  naturalnego zużycia pozwala odzyskać nawet do 70%-80% pojemności  znamioniowej baterii.
Pełen zakres czynności konserwacyjnych wykonywanych podczas tzw.”dużego przeglądu”: Pomiar gęstości elektrolitu ( i ewentualna korekta), Pomiar napięcia całej baterii, oraz napięcia na poszczególnych ogniwach, Ponowny pomiar napięcia baterii pod obciążeniem, Ładowanie odsiarczające, Próba pojemności baterii;, Ekspertyza aktualnego stanu zużycia baterii, Weryfikacja stanu połączeń międzyogniwowych,, Weryfikacja stanu przewodów wyprowadzenia baterii,, Ocena stanu skrzyni bateryjnej i pomiar rezystancji izolacji,, Diagnoza i naprawa uszkodzeń baterii

Przegląd regeneracyjny wykonujemy w siedzibie firmy.
W  zależności od stanu pierwotnego i naturalnego zużycia baterii możliwe  jest odzyskanie sprawności na poziomie 70%-80% pojemności znamionowej.  Jest to bardzo dobry wynik zważywszy na niski (w stosunku do zakupu  nowej baterii) koszt wykonania takiej usługi.
Serwis baterii
Montaż i sprzedaż opon
Sprzedaż i wymiana opon

Opony do wózków widłowych
OPONY  DO WÓZKÓW WIDŁOWYCH - wózki widłowe wykonują prace podnoszenia  i układania pionowo, co oznacza przemieszczanie produktów w sposób  bezpieczny i precyzyjny a także na wąskich przestrzeniach. Częste zmiany  kierunków jazdy, gwałtowne manewry, przyśpieszanie oraz hamowanie  wymaga od opon niezawodności i wytrzymałości. Ogólnie ogumienie do  wózków widłowych podzielić możemy na opony:

Opony pneumatyczne
Opony  pneumatyczne występują w dwóch wykonaniach diagonalnych i radialnych.  Pierwsze jest to pewna sprawdzona wielowarstwowa konstrukcja,  o doskonałej stabilności i odporności na uszkodzenia szczególnie ściany  bocznej. Opony radialne do wózków widłowych znajdują zastosowanie wśród  klientów ceniących sobie, jakość wykonania, wysokie przebiegi, doskonały  komfort jazdy, niskie opory toczenia a nawet tam gdzie wymagane są  właściwości elektrostatyczne. Ogumienie pneumatyczne stosowane jest tam  gdzie nie występuje ryzyko uszkodzeń konstrukcji opony lub jest ono  minimalne. Dzięki stosowaniu opon pompowanych zwiększamy komfort jazdy.

Opony superelastyczne
Opony  superelastyczne tzw. pełne montowane są na standardowych felgach wózków  widłowych, dostępne w wersjach czarnych jak i białych czy szarych  niebrudzących. Dzięki zamontowaniu opon pełnych zwiększamy stabilność  wózka szczególnie ważne przy wysokim składowaniu. Dzięki oponom  superelastycznym przebicie, uszkodzenie zostaje wyeliminowane  praktycznie do zera zwiększając mobilność wózka. Opona superelastyczna  posiada w konstrukcji specjalną warstwę gumy odpowiedzialną za uginanie  się, dzięki czemu komfort jazdy zbliżony jest do opony pneumatycznej.

Opony amortyzujące
Opony  amortyzujące zostały stworzone by przenosić duże ciężkie ładunki na  krótkich odcinkach przy ograniczonych rozmiarach wózka. Opaski nadają  wózkowi wyjątkowej stabilności, oraz zmniejszają opory toczenia.  Produkowane są różnych wersjach mieszanek gumowych od wyjątkowo  odpornych na zużycie do przenoszących ogromne obciążenia. Dokonując  wyboru odpowiedniego ogumienia do swojego widlaka warto dokładnie  przeanalizować warunki pracy oraz zagrożenia dla opony, skontaktuj się  z naszym biurem w celu profesjonalnego doradztwa lub wybierz dla siebie  idealne rozwiązanie z naszego katalogu produktów.

Zapraszamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy bądź podany numer telefonu. Oferujemy Państwu opony  producentów Solideal, Continental,  Michelin, Firestone, Goodyear,  Dunlop, Mitas i wiele innych
Copyright © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
MitecForKlift
ul. Północna 15-19, 54-105 Wrocław
+48 71 718 21 30
biuro@mitec.pl
Copyright © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
ul. Północna 15-19, 54-105 Wrocław
+48 71 718 21 30
biuro@mitec.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego